mar
24

Czy warto zamieszkać nad morzem?

 

 

Agencja nieruchomości Koszalin, chmielewski-nieruchomosciZakup nieruchomości nad morzem jest kuszącą ofertą dla wielu osób, które poszukują wymarzonego lokum w wyjątkowej lokalizacji. Czy warto zamieszkać nad morzem i jakie korzyści niesie takie rozwiązanie?

Nieruchomość nad morzem a możliwości inwestycyjne 

Posiadanie nieruchomości nad morzem wiąże się z nieograniczonymi możliwościami przekształcenia lokum na obiekt użytkowy. W okresie wzmożonego ruchu turystycznego, z którym mamy do czynienia w czasie wakacji, prowadzenie punktu handlowego albo bazy noclegowej jest bardzo opłacalne. Jak można zagospodarować nieruchomość nad morzem?

  • aranżując przestrzeń biurową dla organizacji turystycznych
  • prowadząc usługi noclegowe 
  • prowadząc punkt handlowy np. sklep z pamiątkami
  • inwestując w obiekt usługowy np. restaurację lub bar

Inwestycja w nieruchomość, która docelowo ma przynosić zyski może okazać się opłacalną decyzją. Warto pamiętać, że nadmorska lokalizacja skupia turystów i przyjezdnych, którzy chętnie korzystają z tutejszych atrakcji oraz szukają miejsc noclegowych.

Zarabianie na nieruchomości nad morzem 

Wybór odpowiedniej nieruchomości gwarantuje duży ruch w sezonie turystycznym. Ważna jest nie tylko lokalizacja, ale też standard i wyposażenie. Z punktu widzenia turysty, znaczenie ma bliskość do morza (najlepiej wybrać nieruchomość, która jest położona jak najbliżej plaży), styl i sposób wykończenia wnętrz oraz sam rodzaj nieruchomości. Największą popularnością, ze względu na cenę oraz prywatność, cieszą się apartamenty. Im wyższy standard i lepsze położenie, tym większe zainteresowanie turystów. Równie chętnie wynajmowane są domy lub duże mieszkania, na które decydują się większe grupy znajomych lub rodziny wyjeżdżające wspólnie na wakacje do nadmorskiej miejscowości.

Agencja nieruchomości Koszalin, chmielewski-nieruchomosci

Nie bez znaczenia jest także komfort pobytu, czyli wszelkie dodatkowe udogodnienia, takie jak ekspres do kawy lub mapki i poradniki turystyczne, z których mogą skorzystać nasi goście. Zdecydowanie warto kupić nieruchomość nad morzem, ale decyzję o wyborze lokalu trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ mieszkanie lub apartament w dobrej lokalizacji gwarantuje najwyższą stopę zwrotu inwestycji.

Baza noclegowa nad morzem

Mieszkanie nad morzem jest spełnieniem marzeń wielu osób! Bliska odległość do morza i plaży sprawia, że długotrwały pobyt w miejscowości nadmorskiej wpływa pozytywnie na nastrój oraz nasze zdrowie. Z tego powodu inwestorzy chętnie decydują się na zakup nieruchomości nad morzem, które następnie udostępniają turystom. Dlaczego pobyty nad morzem cieszą się taką popularnością?

 

  • nieprzerwany dostęp do świeżego, zdrowego powietrza
  • pozytywny wpływ na zdrowie (m.in lepszy sen oraz samopoczucie) 
  • większy dostęp do słońca, które poprawia poziom wit. D 
  • dużo możliwości aktywnego wypoczynku m.in surfowanie, pływanie lub kajakarstwo
  • dostęp do świeżych ryb prosto z morza

 

Poprawa nastroju i pozytywny wpływ na samopoczucie sprawiają, że jest to idealny kierunek wakacyjny. Dysponując własnym mieszkaniem lub domem nad morzem, nie musimy martwić się o nocleg w czasie weekendowego lub wakacyjnego wypadu do nadmorskiej miejscowości. Jest to dodatkowy atut, który przyciąga inwestorów, ponieważ nieruchomość nie jest jedynie pomysłem na biznes, ale też lokalem, który można wykorzystywać do celów prywatnych.  Zakup nieruchomości nad morzem jest dobrą inwestycją na przyszłość!