maj
06

Jak sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania nie jest prosta, zwłaszcza jeśli próbujemy to zrobić na własną rękę. Decydując się na wystawienie ogłoszenia o sprzedaży, trzeba pamiętać o kilku rzeczach bez których szanse na szybką sprzedaż mieszkania drastycznie maleją. Z tego powodu większość osób decyduje się na skorzystanie z usług biura nieruchomości zamiast marnować dużo czasu i pieniędzy na samodzielne próby znalezienia kupca.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Dobre zaprezentowanie mieszkania jest podstawą szybkiej finalizacji transakcji. Nieruchomość przedstawiona na zdjęciach powinna prezentować się z jak najlepszej strony, ale jednocześnie nie może wyglądać lepiej niż w rzeczywistości, ponieważ zniechęci to potencjalnego kupca, który będzie rozczarowany prawdziwym wyglądem mieszkania. Najlepiej przygotować mieszkanie korzystając z pomocy profesjonalistów np. biura nieruchomości lub fotografa specjalizującego się w robieniu zdjęć wnętrzom.

Jak atrakcyjnie przedstawić mieszkanie?

Mieszkanie powinno być przede wszystkim czyste. Zabałaganione lub brudne wnętrza wpływają na odbiór lokalu i nie stanowią dobrej formy reklamy. Prezentując mieszkanie warto pamiętać o kilku rzeczach:

  • Dobra jakość zdjęć – zdjęcia są jedną z najważniejszych rzeczy, ponieważ decydują o tym czy kupujący zainteresuje się mieszkaniem. Jeśli wnętrze zrobi na nim duże wrażenie, może zrezygnować lub nagiąć pozostałe kryteria np. dotyczące lokalizacji lub ceny. Zdjęcia najlepiej wykonać w świetle dziennym, ale nie w ostrym słońcu, które często prześwietla lub powoduje plamy na fotografii.
  • Dodając ogłoszenie, pamiętaj o trafnym tytule oraz wyczerpującym opisie, który odpowie na podstawowe pytania osoby szukającej mieszkania, takie jak: liczba pokoi, metraż, wyposażenie, rok budowy, rodzaj ogrzewania itp.
  • Opisując mieszkanie w serwisie ogłoszeniowym warto przedstawić wszystkie zalety danego miejsca, także te, które dotyczącą położenia i odległości od sklepów lub miejsc przeznaczonych do rekreacji.

Atrakcyjne przedstawienie mieszkania, a jednocześnie rzetelne opisanie nieruchomości może być bardzo trudnym wyzwaniem. Kupujący z pewnością zdecyduje się na obejrzenie lokalu przed zakupem, a wtedy zorientuje się czy opis przedstawiony w serwisie ogłoszeniowym odpowiada rzeczywistości. Z tego powodu nie warto koloryzować i przekłamywać na temat stanu technicznego, wielkości lub wyposażenia mieszkania.

Pomoc biura nieruchomości

Alternatywą dla samodzielnej sprzedaży mieszkania jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Jakie korzyści niesie takie rozwiązanie?

  • Oszczędność czasu
  • Szybsza sprzedaż (agenci biura nieruchomości wiedzą jak szukać potencjalnych inwestorów)
  • Skuteczne działania, które prowadzą do finalizacji transakcji na korzystnych warunkach

Jako biuro nieruchomości, staramy się jak najszybciej realizować zlecenia dla klientów. Decydując się na współpracę z naszymi agentami, właściciel mieszkania może być pewien, że przygotujemy atrakcyjną ofertę sprzedaży, która szybko zainteresuje potencjalnego kupca. Po zgłoszeniu się do naszego biura, wspólnie ustalamy cel sprzedaży oraz oczekiwania finansowe. Jest wiele powodów, dla których właściciele mieszkań rezygnują z samodzielnej próby sprzedaży nieruchomości. Jednym z nich jest wygoda, ponieważ atrakcyjne przedstawienie mieszkania do sprzedaży wymaga dużej wiedzy i pochłania sporo czasu.