sty
16

Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości?

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda sprzedaż mieszkania przez agencję nieruchomości, to koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu.

Agencja nieruchomości Koszalin, chmielewski-nieruchomosci
Wiele renomowanych biur nieruchomości zapewnia swoim klientom współpracę w ramach umowy na wyłączność. Dzięki temu gwarantują oni najwyższy standard obsługi, co przekłada się na tempo, jakość i skuteczność działania, zmierzającego do sprzedaży konkretnej nieruchomości.

W pierwszym kontakcie z klientem przeprowadzamy rozmowę na temat oczekiwań i wymagań związanych ze sprzedażą mieszkania. Złożone deklaracje i obietnice będą rozliczane w przyszłości przez obie strony.

Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości –podstawowe zasady współpracy w naszej agencji

Na pierwszym etapie kontaktu z klientem nasz agent ustala najważniejsze kwestie:
jak szybko chcesz sprzedać mieszkanie, jaka ma być optymalna kwota sprzedaży, czy obligują Cię jakieś terminy, na czym konkretnie zależy Ci w trakcie sprzedaży mieszkania, jakich konkretnie działań oczekujesz od agenta, jaki jest konkretny cel sprzedaży – czy jest on jest umotywowany kłopotami finansowymi, zaistniałymi okolicznościami rodzinnymi, powodami osobistymi czy chęcią zdobycia potrzebnych środków do sfinansowania zakupu nowej nieruchomości lub budowy domu jednorodzinnego.

Po uzgodnieniu i zaakceptowaniu wszystkich warunków współpracy nasz pośrednik przystępuje do sporządzania umowy pośrednictwa, ustalenia wysokości swojej prowizji oraz stworzenia, jak najatrakcyjniejszej oferty sprzedażowej, która ma dotrzeć do szerokiego grona zainteresowanych nią klientów.

Obowiązki biura nieruchomości względem sprzedającego mieszkanie

Dodatkowo, nasze biuro nieruchomości ma w obowiązku sprawdzić czy Twoje mieszkanie nie posiada żadnych wad formalnych i prawnych. Na dalszym etapie, sprzedaż mieszkania przez nasze biuro nieruchomości polega na aktywnym poszukiwaniu klienta zainteresowanego jego zakupem. Potencjalni kupujący odwiedzają konkretne mieszkanie w towarzystwie naszego pracownika biura nieruchomości. Osoby, które zdecydują się na zakup Twojego mieszkania zostają sprawdzone pod względem wiarygodności i wypłacalności oraz mogą przystąpić do podpisania umowy kupna – sprzedaży mieszkania w obecności notariusza. Może on współpracować z konkretnym biurem nieruchomości lub być wybierany przez osobę kupującą. Po sfinalizowaniu transakcji pośrednik – biuro nieruchomości otrzymuje należną mu prowizję.

Znając zasady sprzedaży mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości, możesz spokojnie podjąć decyzję czy powierzyć sprzedaż swojej nieruchomości pośrednikom czy też prowadzić działania samodzielnie. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Agencja nieruchomości Koszalin, chmielewski-nieruchomosci

Odwiedź nasze Biuro Nieruchomości w Koszalinie.